تجربه کد نویسی RRC پسرها (ترم A)

             KRC (Kaman Robot Controler)

کنترلر KRC بهترین وسیله برای آموزش برنامه نویسی به نوجوانان است و کارآموزان با استفاده از این بورد آموزشی می توانند تمام ایده ها و تصوراتشان را تحقق ببخشند.

رابط کاربری گرافیکی (GUI) در بسته آموزشی KRC به کاربر این امکان را می دهد که بدون نیاز به کد نویسی و تنها با استفاده از بلوک های آماده، برنامه مورد نظر را در رایانه طراحی کرده و سپس از طریق کابل USB به KRC منتقل نماید. بعد از انتقال برنامه، KRC ربات را به صورت مستقل از رایانه کنترل می نماید.   

امکانات KRC

 • ماژول LED
 • ماژول آلتراسونیک
 • ماژول سنسور نور
 • ماژول سنسور مادون قرمز
 • ماژول سنسور تاچ
 • ماژول بلوتوث(KRC 2)
 • ماژول برد سنسور ۱۹ تایی*(KRC 2)

کنترلر KRC

 • به کمک KRC می‌توان ربات‌های مکانیکی را برنامه ریزی و کنترل نمود و آن‌ها را هوشمند ساخت.
 • ابتدا برنامه ربات از طریق نرم افزارKRC Manager و به کمک اشکال گرافیکی بر روی رایانه طراحی می‌گردد و سپس از طریق کابل USB به KRC منتقل می‌گردد. پس از انتقال برنامه ربات به صورت مستقل از کامپیوتر عمل می کند.
 • همچنین با استفاده از بسته آموزشی مکانیک آریانا همراه با KRC ساخت انواع ربات های راه رونده شبیه جانوران،ربات انسان نما، ربات عنکبوت یا ربات ها و ماشین هایی نظیر جرثقیل، بیل مکانیکی، ربات تعقیب خط، بازوی رباتیک و … به سادگی میسر می‌گردد.

راه حل STEM برای کلاس شما

رباتیک نه تنها آینده است ، بلکه حال نیز است . با آشنایی دانش آموزان با برنامه نویسی ، حسگرها و اتوماسیون ، آنها مهارت های تفکر محاسباتی و حیاتی را که برای موفقیت در نیروی کار قرن 21 و زندگی روزمره لازم است ، به کار می گیرند.

فراتر از اصول علمی و مهندسی ، راه حل های رباتیک KRC باعث ایجاد خلاقیت ، کار تیمی ، رهبری ، اشتیاق و حل مشکلات در بین گروه ها می شود. به همین دلیل است که KRC متعهد به پیشرفت آموزش رباتیک در قالب STEM است ، و پیاده سازی آن را آسان کرده و در این راه شریک زندگی شما است!

ایده های خلاقانه و کاربردی در ساخت ربات های هوشمند

گروه آموزشی روبیان با مطالعه نمونه های موجود در دنیا و با توجه به نیاز این گروه سنی برای ساخت ربات های هوشمند، اقدام به طراحی و تولید کنترلر KRC نموده است.این کنترلر قابلیت راه اندازی موتورهای DC و SERVO را به صورت همزمان داشته و انواع سنسورها و ماژول ها با آن راه اندازی می شود.

 

رباتیک آموزشی به دانشجویان یادگیری می دهد

انتخاب واقعی دانش آموزان در کلاس از طریق رباتیک آموزشی ، می تواند تعامل و انگیزه آنها را تقویت کند ، به آنها امکان می دهد از نقاط قوت خود استفاده کنند و آنها را قادر می سازد تا نیازهای یادگیری خود را برآورده کنند. رباتیک آموزشی به دانش آموزان کمک می کند تا استقلال ، توانایی و وابستگی را احساس کنند.

 • خودمختاری: دانش آموزان هنگام درک تکلیف احساس استقلال می کنند ، به ویژه اگر وظایف با ارزش ها ، علایق و اهدافشان همسو باشد.
 • صلاحیت: دانش آموزان وقتی صلاحیت را احساس می کنند که می دانند برای موفقیت باید چه کاری انجام دهند و احساس توانایی در تسلط بر چالش ها را دارند در اینصورت احساس صلاحیت می کنند.
 • دانش آموزان از نزدیک بودن با مردم یا احساس تعلق در یک گروه حس ارتباط جمعی می کنند.
 

چگونه رباتیک آموزشی رشته های STEM را بهم متصل می کند

مطالعه رباتیک آموزشی ، طیف گسترده ای از فرصت های یادگیری را فراهم می کند زیرا پیش شرط آن STEM (علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات) است. رباتیک از نظر روشهایی ملموس و قابل استفاده برای دانشجویان همیشه بین رشته ای است. دانش آموزان از طریق اتصال مفاهیم از هر یک از حوزه های STEM به درک و دانش می رسند. فعالیت های مربوط به رباتیک ، دانش آموزان را به همکاری ، تفکر محاسباتی ، عیب یابی و نوآوری وا می دارد – همه مهارت های اساسی برای زبان آموزان قرن 21 و در نهایت متخصصان قرن 21 با رشته های STEM بدست می آید. 

رباتیک آموزشی یک روش عالی برای معنی دار کردن ریاضیات برای دانش آموزان است. روبات ها “قلاب” را فراهم می کنند که دانش آموزان را قادر می سازد تا با استفاده از مهارت های خود در یک محیط دنیای واقعی ، با دنیای ریاضیات ارتباط برقرار کرده و خود را در آن غرق کنند. سپس دانش آموزان می توانند یاد بگیرند که ارزش ریاضیات را در زندگی روزمره خود به چه میزان است.
 
رباتیک آموزشی به دانشجویان این امکان را می دهد تا روند طراحی مهندسی را تمرین کنند. آنها یاد می گیرند که در محدودیت ها کار کنند ، چندین راه حل برای مشکلات شناسایی کنند و از طریق تکرار بهترین راه حل ممکن را پیدا کنند. دانش آموزان مهارت های ارزشمندی را با حل مسئله ، عیب یابی ، تحقیق و توسعه ، اختراع و نوآوری کسب می کنند.
 
رباتیک آموزشی بسیاری از روشهای تأثیرگذاری فناوری بر زندگی روزمره در قرن 21 را برجسته می کند. دانش آموزان برای استفاده از ایده های ابتکاری که فرآیندهای موجود را بهبود می بخشد ، طرح های فن آوری خود را ایجاد ، کدگذاری و دستکاری می کنند. ربات ها نمونه های ملموسی از نحوه استفاده از فناوری برای تأمین نیازهای کاربران و نیازهای جامعه هستند.
 
رباتیک الکترونیکی دارای توانایی استفاده به عنوان زمینه آموزش روشها و روشهای اساسی علمی ، مانند روش علمی ، مشاهده ، آزمایش ، جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها است. همچنین اجازه می دهد تا درباره فیزیک کاربردی و مفاهیم مکانیکی ، تفکر سیستمی و البته هوش مصنوعی استفاده شود
 

 KRC به راحتی قابل اجرا است

برنامه درسی ما توسط یک تیم با استعداد تهیه شده است که اکثریت آنها معلمان با سابقه هستند. با هدایت همدلی ، هدف ما اجرای آسان برنامه هایمان است. ما تحقیقات فعلی و تجربیات کلاسی را برای ایجاد ابزار و آموزش جامع معلمان گرد هم آورده ایم تا اطمینان حاصل کنیم معلمان آمادگی لازم را برای استفاده از فناوری ، برنامه درسی و آموزشی ما دارند.

با KRC code آموزش دهید

محیط برنامه نویسی KRCcode دانش آموزان را در سطح آنها آموزش میدهد. کلاس شما عاشق دیدن کد ها در حال حرکت از طریق ربات ساخته شده توسط دانش آموز است.
 

پورتال معلمان Roobyan را کاوش کنید

درسهای افزون شده ما فقط به آموزش کمک می کنند ، شما می توانید پتانسیل کلاس STEM خود را بدست آورید.
 

توسعه حرفه ای

مدارک تحصیلی خود را با برنامه صدور گواهینامه KRC بالا ببرید و آماده باشید تا کلاس خود را در زمینه رباتیک آموزشی بدست آورید.

 

با کیت خود شروع کنید

KRC ابزار ، آموزش و پشتیبانی را برای کمک به شما در آغاز سفر STEM ارائه می دهد. با راهنماهای مفید ما در مورد شروع کار با KRC اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 

پک مناسب را برای کلاس خود پیدا کنید

خطوط تولید ما شامل تمام گروه های سنی و سطح مهارت ها است. از دبستان تا دانشگاه به شما کمک می کنیم کیت مناسب کلاس خود را پیدا کنید.
 

استمرار کامل رباتیک آموزشی در یک اکوسیستم

یک توسعه دهند با روش کد گذاری به مدیران مدرسه اجازه می دهد تا برنامه درسی STEM خود را در سطح مدرسه به صورت عمودی و افقی تنظیم کنند.
عمودی : مهارت ها و مفاهیم STEM سال به سال ساخته می شوند. اطلاعات به طور مداوم تکرار نمی شوند (که منجر به بی حوصلگی دانشجویان بشود) و هیچ خلائی وجود ندارد (که منجر به نتایج ضعیف یادگیری می شود)
افقی: معلمان در کلاس و ساختمانها همان چیزها را آموزش می دهند. این اجازه می دهد تا معلمان در مناطق مختلف یا مناطق محلی همکاری کنند.
این همچنین به معلمان اجازه می دهد تا بهترین شیوه ها را به اشتراک بگذارند و جامعه عملی خود را توسعه دهند.
این موارد تنها در صورت وجود یک توسعه دهنده یافت میشود که در تمام سطوح سنی وجود دارد. KRC به شما امکان می دهد دقیقاً همان کار را انجام دهید.

 

چرا ما وکس (vex) را پیشنهاد میکنیم ؟

کیت های آغازگر VEX Cortex ابزاری عالی برای آموزش آموزش STEAM به دانش آموزان هستند. با استفاده از دستورالعمل ها ، ابزارها و کد برنامه نویسی پیش فرض ، هر دانشجو یا علاقه مند می تواند در عرض چند ساعت اولین Clawbot خود را بسازد.

 • کیت کم هزینه معرفی کاملی برای رباتیک است
 • Clawbot را بسازید و اشیا pick را بردارید
 • با یک برنامه درسی رایگان قشر VEX جفت شوید 
 • پایه پایه درایو را می توان برای بسیاری از طراحی ها استفاده کرد
 • درباره مرکز ثقل و سایر مفاهیم اطلاعات کسب کنید
 • شامل گزینه های نرم افزار برنامه نویسی ربات است
 

اسکرچ چیست؟

اسکرچ یک زبان برنامه نویسی گرافیکی ویژه آموزش برنامه نویسی به کودکان میباشد. این برنامه توسط دانشگاه MIT آمریکا توسعه داده شده است و در دو نسخه اسکرچ و اسکرچ JR در دسترس همگان قرار گرفته است. اسکرچ JR با محیطی بسیار ساده برای کودکانی که حتی توانایی خواندن و نوشتن نیز ندارند مناسب میباشد اما محیط برنامه اصلی اسکرچ کمی پیچیده تر میباشد.

لزوم آموزش برنامه نویسی به کودکان

یکی از مهمترین ویژگیهای بارز هر برنامه نویس توانایی حل مسئله میباشد و بی شک این توانایی با تمرین هدفمند افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین مهمترین ویژگی آموزش برنامه نویسی به کودکان افزایش مهارتهای حل مسئله در کودکان خواهد بود. از طرفی برنامه نویسی روش تفکر منطقی را به دانش آموزان خواهد آموخت. همچنین آموزش برنامه نویسی به کودکان موجب پیشرفت چشمگیری در خلاقیت کودکان خواهد شد.

  سن مناسب برای شروع آموزش اسکرچ

همان طور که اشاره شد اسکرچ در دو نسخه در دسترس میباشد که اسکرچ JR محیطی بسیار ساده دارد و برای آموزش برنامه نویسی به کودکان 5 و 6 ساله طراحی شده است اما به تدریج پس از تسلط بر برنامه اسکرچ JR کودکان از سن 8 سالگی میتوانند با برنامه اسکرچ آموزش برنامه نویسی را شروع کنند. یکی از ویژگی های این زبان برنامه نویسی پشتیبانی از زبان فارسی میباشد که همین مطلب کار را برای کودکان بسیار راحت کرده است اما پیشنهاد میشود به تدریج این آموزشها با زبان انگلیسی ادامه پیدا کند زیرا تمام زبانهای برنامه نویسی اصلی در دنیا به زبان انگلیسی میباشد. همچنین ادامه این آموزشها به زبان انگلیسی به یادگیری این زبان نیز کمک خواهد کرد.

       چرا اسکرچ؟ اسکرچ دوست و همبازی بچه ها

با توجه به اینکه اسکرچ به زبان های مختلفی از جمله فارسی توسعه داده شده است دانستن زبان انگلیسی جز پیش نیاز های اسکرچ نمیباشد اما ما همواره پیشنهاد میکنیم کارآموزان تا حد امکان از زبان انگلیسی اسکرچ استفاده کنند تا برای یادگیری زبان های دیگر برنامه نویسی که اغلب به زبان انگلیسی میباشد آماده شوند.

 

برنامه نویسی با اسکرچ به منظور آموزش به کودکان و نوجوانان طراحی شده است و این باعث شده تا سرفصل های آموزشی که در این برنامه آموزش داده میشود همخوانی نسبی با سرفصلهای درسی داشته باشد به عنوان مثال ساخت یک ماشین حساب که مفاهیم پایه ریاضیات در آن آموزش داده خواهد شد

یکی از مهمترین مهارتهایی که والدین در قبال فرزندانشان دارند آموزش درست فکر کردن میباشد. آموزش برنامه نویسی به کودکان به طور قطع یکی از بهترین ابزارها در این راستا میباشد. یک برنامه نویس باید به طور منطقی فکر کردن و با برنامه عمل کردن را بیاموزد و همچنین باید توانایی حل مسئله در بالاترین سطح را داشته باشد. اینها مهارتهایی هستند که به هر فردی در انتخاب درست مسیر زندگی و شغل آینده کمک خواهد کرد.

در دوره های اسکرچ هر شخص با مبانی برنامه نویسی آشنا خواهد شد و سپس یاد میگیرد که چگونه با استفاده از این زبان انیمیشن و بازی کامپیوتری تولید کند. در کل میتوان گفت هدف از این دوره ها ایجاد آمادگی در کودکان و نوجوانان به جهت ورود به برنامه نویسی حرفه ای میباشد.

فیلم های آموزش برنامه نویسی اسکرچ

                    درس اول

 

 

                 درس دوم

 

 

                  درس سوم

 

 

                  درس سوم

 

 

               درس چهارم

 

 

                 درس پنجم

 

 

         درس ششم
        درس هفتم
 

 

         درس هشتم
 

 

          درس نهم
 

 

          درس دهم
 

 

اطلاعات دوره

دسته بندی ها:

دوره Instructor

roobyan roobyan نویسنده

دوره سطح 1 پسرهای کد نویس

750,000 

آشنایی با زبان های برنامه نویسی 

الگریتم 

فلوچارت

زبان برنامه نویسی اسکرچ

کنترل روبات با Krc(کمان روبات کنترل)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *